Skip to main content
Radosnych Świąt Wielkanocnych!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

Dlaczego warto zamieszkać na Służewie?

Osiedle ma być piękne i funkcjonalne

Osiedle ma być piękne i funkcjonalne to jeden z najważniejszych celów działania Spółdzielni. Jesteśmy nie tylko zarządcą nieruchomości, który dba o zaspakajanie potrzeb mieszkaniowych swoich członków, ale również charakteryzuje nas nowoczesne administrowanie budynkami, jak również zaspokajanie potrzeb społeczno-kulturalnych i sportowych naszych mieszkańców.

To na Służewie oprócz budynków mieszkalnych powstają obiekty z myślą o naszych Służewiakach, tych młodszych i starszych. Obiekty służące naszej lokalnej społeczności, które uwzględniają jej potrzeby i oczekiwania. Do dyspozycji naszych mieszkańców są m.in.:

Monitoring wizyjny całego Osiedla - w ramach programu „Bezpieczny Służew” Spółdzielnia wprowadziła innowacyjne rozwiązania dla poprawy bezpieczeństwa, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i na terenie całego Osiedla. Zamontowano wysokiej jakości system monitorowania kamerami obrotowymi z podglądem przez dyżurnego oraz Policję. Łącznie w budynkach i na całym terenie Spółdzielni jest zainstalowanych ponad 400 kamer.

Ujęcie wody oligoceńskiej – jednym z obiektów najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców naszego Osiedla jest zdrój wody oligoceńskiej przy ul. Batuty. Został on wybudowany przez Spółdzielnię w roku 2002, dzięki Gminnemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu m.st. Warszawy.

Place zabaw - nowoczesne, bezpieczne i kolorowe place zabaw to ukłon w stronę najmłodszych naszych mieszkańców.

Parking wielokondygnacyjny przy ul. Mozarta 1 - wychodząc naprzeciw konieczności uporządkowania otoczenia budynków mieszkalnych oraz stworzenia dodatkowych miejsc postojowych w przestrzeni już zagospodarowanej, Spółdzielnia wyszła z inicjatywą wybudowania przy ul. Mozarta 1 pierwszego na Osiedlu parkingu wielokondygnacyjnego dla mieszkańców okolicznych budynków na 580 miejsc postojowych. Parking oddany do użytkowania w 2017 roku.

Kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Noskowskiego „ARENA SŁUŻEW”– Spółdzielnia wspiera również działalność Osiedlowego Klubu Sportowego (OKS) „Służew”, który ma do dyspozycji nowoczesny obiekt sportowy „ARENA SŁUŻEW”, położony przy ul. Noskowskiego, projekt w całości zrealizowany ze środków spółdzielczych.

Boisko do gry w piłkę nożną z naturalną murawą, zlokalizowane przy ul. Mozarta - to kolejny obiekt służący mieszkańcom Osiedla do uprawiania sportu i rekreacji

Siłownie plenerowe - bogato wyposażone i cieszące się dużym zainteresowaniem mieszkańców Osiedla zlokalizowane są przy ul. Noskowskiego, Łukowej, Bacha i Batuty.

Plenerowy kompleks wypoczynkowy „Górki Służewskie” - realizacja przedsięwzięcia w ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego, obejmuje plenerowy kompleks wypoczynkowy z boiskiem, fontannami oraz linarium dla dzieci. Kompleks znajduje się na pagórkach w środkowej części Osiedla, stąd jego nazwa „Górki Służewskie”. To kolejny projekt wzbogacający infrastrukturę rekreacyjno-wypoczynkową Osiedla.

Schody ruchome przy stacji metra - udogodnienie w zejściu do stacji metra Służew od strony ul. Sonaty. Projekt obejmuje przebudowę jednego biegu zewnętrznych schodów na schody ruchome dwukierunkowe. Zamontowanie ruchomych schodów w miejscu oblodzonych zimą i śliskich schodów konwencjonalnych, to prawdziwe dobrodziejstwo dla osób starszych oraz mających problem ze sprawnym poruszaniem się. Dodatkowo Spółdzielnia wybuduje windę zewnętrzną z całodobowym dostępem dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi na wózkach. Inwestycja w pełni sfinansowana przez Spółdzielnię.

Przedszkole „Małego Kopernika” - od 01 września 2015 roku przy ul. Batuty 7B rozpoczęło swoją działalność wybudowane przez Spółdzielnię Przedszkole dla 115 dzieci, które działa na zasadach przedszkola publicznego.

Publiczna biblioteko-czytelnia przy ul. Mozarta 1 - kierując się słowami naszego wielkiego rodaka, kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego: cyt.„(…) takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie …” Spółdzielnia w 2017 roku odda do użytku pierwszą na terenie Osiedla publiczną biblioteko-czytelnię wraz z tarasem widokowym – gwarancja dobrej lektury w pięknym otoczeniu.