Skip to main content
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

"Karty na stół", czyli spotkania przy grach karcianych i planszowych

Prowadzący: Mirosław Kłopotowski

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu trzymał w ręku karty do gry. Na wycieczce, podczas szkolnej przerwy, w przedziale pociągu, akademiku, czy w rodzinnym gronie podczas imienin cioci. Rodzaj gry zależy od umiejętności osób, które zasiadają do jednego „stolika”. Makao, tysiąc, brydż, oczko, poker, propozycji z kartami w roli głównej jest wiele. Takie spotkania integrują społeczność i sprawiają, że czas po prostu szybciej i przyjemniej płynie. Takie same walory posiadają gry planszowe. Na zajęciach „Karty na stół, czyli spotkania przy grach karcianych i planszowych” nie zabraknie tych klasycznych jak szachy czy warcaby, ale jest bardzo wiele ciekawych, nowych pozycji z których skorzystamy: uno, dobble, klejka, dixit i wiele innych.

Mirosław Kłopotowski - żeby trafnie i zwięźle opisać jego osobę należy użyć sformułowania "Człowiek orkiestra". Dlaczego? Będąc liderem projektów działał w stowarzyszeniach kulturalnych, co dało mu możliwość zorganizowania wielu koncertów masowych i kameralnych, oraz spektakli i eventów sportowo-rekreacyjnych. Może się wykazać doświadczeniem dziennikarskim z racji pracy w rozgłośni internetowej. W swoim artystycznym CV posiada kilka ról teatralnych na deskach Teatru 48. Jako konferansjer prowadził dziesiątki imprez i wydarzeń w tym dla Justyny Steczkowskiej czy Anity Lipnickiej. Społecznie zaangażowany w WOŚP oraz DKMS.

Zwiedza, różne zakątki Polski i prowadzi funpage na facebooku „Polska w maluch”. Skąd taka nazwa ? Ano stąd, ponieważ podróżuje Fiatem 126p, popularnym maluchem. W 2015 roku wybrał się w samotną, rowerową wyprawę po zachodniej Ukrainie w celu odszukania swoich rodzinnych korzeni. Efektem tej przygody jest wystawa fotografii oraz spotkania podróżnicze, które przeprowadza pod tytułem "Moja Ukraina". Jest autorem wielu krótkich form filmowych (https://www.youtube.com/channel/UCljoioVjQMYKIEZDWmG55qQ, https://vimeo.com/klopotowsky,). W jego portfolio znajduje się (póki co) jeden film dokumentalny pt. "Pionierzy osadnictwa ziemi żmigrodzkiej" traktujący o historii osób przesiedlonych po wojnie na tzw. "Ziemie odzyskane". Pasjonuje się fotografią zwłaszcza tradycyjną tj. analogową (zdobył I Nagrodę na konkursie pt.: „Trzy Galicje” organizowanym przez Folkowisko jeden z największych festiwali folkowych w Polsce).