Skip to main content
Radosnych Świąt Wielkanocnych!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

PREMIERA FILMU KOSMICZNEGO

Opis filmu:

Historia warszawskiego zegarmistrza, prowadzącego zakład na osiedlu „Służew nad Dolinką”. W dniu swoich urodzin główny bohater spełnia wielkie marzenie o locie w kosmos. Budowa rakiety, czy przemierzanie różnych galaktyk okazują się tylko przystankami do prawdziwego celu podróży. Gdy ląduje na planecie, gdzie czas płynie wstecz, staje naprzeciw prawdziwemu wyzwaniu. Okazuje się, że mieszkańcy tego kosmicznego świata, chcą uwolnić się od nienaturalnego biegu życia. Czy zegarmistrz okaże się ich jedynym ratunkiem?

Opis projektu:

Projekt został zrealizowany w ramach zajęć Koła Fotograficznego KADR 50+, prowadzonego w Klubie Seniora „Służewiak” w Spółdzielni Mieszkaniowej „Służew nad Dolinką”. Film powstawał na przestrzeni blisko 2 lat. W tym czasie na licznych sesjach zdjęciowych powstało niemal 12 tysięcy zdjęć, z których przeselekcjonowana ilość składa się na 12 minutowy film.Wszystkie elementy rzemiosła filmowego od scenariusza i reżyserii poprzez zdjęcia do scenografii to wspólne i autorskie dzieło Seniorów z Klubu Seniora „Służewiak” działającego w Spółdzielni Mieszkaniowej „Służew nad Dolinką”. W rolę aktorów wcielili się seniorzy oraz dzieci również z naszego osiedla.

Zapraszamy Państwa całymi rodzinami na międzygalaktyczną premierę
*Gatunek: przygodowo-familijny

*Technika: animacja poklatkowa

*Czas trwania: 12 minut

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa astrofotografii Michała Kałużnego Kosmos w Galerii Służewskiego Domu Kultury Przy Kozach (foyer). Na wernisaż wystawy zapraszamy o g. 18:00 w dniu 15go stycznia, po premierowej projekcji filmu. Wstęp wolny.

Wystawa potrwa do 10-go lutego 2023 r.