Skip to main content
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

Zapraszamy na Recital Stanisława Górki

„Ach Panie Panowie” to liryczny recital, w którym Stanisław Górka wykonuje utwory ze swoich spektakli, a także piosenki towarzyszące aktorowi od czasów jego młodości, autorstwa takich mistrzów jak Marian Hemar, Konstanty Ildefons Gałczyński, Bułat Okudżawa, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora.

Aktor integruje każdą publiczność, zaprasza do wspólnego śpiewania, a przy akompaniamencie gitary przenosi nas w świat poezji, pięknego słowa i liryzmu, świat, który zbyt szybko odchodzi w zapomnienie. „Ach Panie Panowie” to swoista wędrówka po przebogatym życiu artystycznym tego świetnego aktora.

WSTĘP WOLNY
Organizatorzy: Biblioteka Publiczna im. Z. łazarskiego Dzielnicy Mokotów oraz SM "Służew nad Dolinką".

Kilka słów o bohaterze zbliżającego się recitalu:

prof. dr hab. Stanisław Górka - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1977 r.). Od ponad 30 lat prowadzi autorską metodą zajęcia z emisji głosu (impostacji) w Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1977-2006 występował w zespole Teatru Współczesnego w Warszawie, współpracował także z Teatrem Dramatycznym i Nowym w Warszawie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie i Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Jest liderem założonego w 1993 r. Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę - teatru specjalizującego się w kameralnych formach wokalno-aktorskich. Szerzej publiczności znany jest z roli Zbyszka - Kościelnego w serialu „Plebania”. Występował także w „Pannach i wdowach”, „Sławie i chwale”, „Pułkowniku Kwiatkowskim”, „Czasie honoru”. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Gloria Artis, w 2015 roku odebrał z rąk Prezydenta RP akt nadania tytułu profesora sztuk teatralnych.