Skip to main content
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

Goście z Norwegii na Osiedlu

W dniu 22 maja br. Spółdzielnię odwiedziła grupa inżynierów z Narwiku, którzy w ramach roboczej wizyty w Polsce zapoznają się z funkcjonowaniem osiedli mieszkaniowych w naszym kraju.

Norwescy goście byli pod dużym wrażeniem naszego Osiedla, pięknej zieleni, dbałości o teren oraz nowych inwestycji. Szczególnie spodobał się teren "Górek Służewskich", a także rozwiązania zastosowane w budynku "Mozarta-Dom nad Dolinką". Wygląd naszego Osiedla oraz prowadzone przez Spółdzielnię działania mile zaskoczyły norweską delegację, która opowiedziała o funkcjonowaniu osiedli mieszkaniowych w Norwegii. A te, wbrew pozorom, stykają się z wieloma problemami i czasami - jak twierdzili sami Norwegowie - są w gorszym stanie niż osiedla w Polsce. Delegacja norweska obiecała, że przekaże radzie miejskiej w Narwiku rozwiązania zastosowane na naszym Osiedlu.

Goście z Norwegii podkreślali również, że w Narwiku cały czas żywa jest pamięć o bohaterskiej postawie żołnierzy polskich podczas II Wojny Światowej i bitwy o Narwik. Co roku obchodzone są uroczystości, w trakcie których oddaje się hołd poległym podczas walk bohaterom