Skip to main content
Radosnych Świąt Wielkanocnych!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

Tańce dawne - Chorea Antiqua

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Służew nad Dolinką” wraz z Biblioteką im. Z. Łazarskiego Dzielnicy Mokotów gościli Zespół Tańca Historycznego Chorea Antiqua wraz z wokalistką Anną Marią Adamiak. Piękne wykonania dawnych styli tanecznych zachwyciły wszystkich widzów.

Zachęcamy do zapoznania się z historią zespołu: 

Zespół powstał w 1988 r. przy Klubie Tanecznym FAN – TAN a więc w tym roku obchodzi swoje 30-lecie. Jego założycielką i kierownikiem jest Pani Maria Czerwińsk, która z grupą kilku tancerzy podjęła studia w Academie Internationale de Dances et Musiques Anciennes we Francji u najwybitniejszego włoskiego tancerza i choreografa Andrei Francalanci, a później u Lieven a Baerta z Belgii i Dorothe Weltboter.

Pani Maria Czerwińska, za swoją działalność w dziedzinie kultury została odznaczona przez Ministra Kultury odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, a przez dzieci za działalność charytatywną Orderem Uśmiechu. Obecnie Zespół jest częścią Fundacji Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA 
Od ponad 2 lat Zespół współpracuje ze znakomitą solistką, śpiewaczką operową i operetkową, Anną Marią Adamiak . 

Zespół prezentuje i popularyzuje oryginalne choreografie tańców dworskich od XV wiecznego Renesansu poprzez Barok; Klasycyzm aż do XIX-wiecznego Romantyzmu. Zespołowi CHOREA ANTIQUA towarzyszą soliści, grupy wokalne i muzyczne. Wszystko to tworzy odpowiedni klimat i przenosi widzów w świat, którego już nie ma. W świat dawnej elegancji, etykiety dworskiej, dostojeństwa i umiaru w zachowaniu, tajemniczych flirtów, romantyzmu.

Od 2015, co roku, Zespół wraz z Fundacją CZE-NE-KA, jest organizatorem Międzynarodowego FESTIWALU POLONEZA w Polsce.