Skip to main content
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

Joga/Jogalates

Instruktor: Monika Michalik-Solińska

Joga/Jogalates - unikatowe połączenie skupionej, dającej kolerację ciała i umysłu jogi z precyzyjnym i kształtującym mięśnie wewnętrzne pilatesem. Skupienie na ruchu z oddechem w jodze pięknie łączy się z precyzją i płynnością pilatesu. Ciało jest tu całością, umysł podąża za ruchem i odwrotnie. Najważniejsze są słuchanie i szacunek do siebie samego. Świadome wykonywanie ćwiczeń pozwala magazynować i kierować zgromadzoną energię do różnych obszarów doenergetyzowując i regulując gospodarkę hormonalną. Proces samouzdrawiania, skoncentrowanym przepływem energii jest całkowicie bezpieczny i uwalniający od napięć emocjonalnych. Polecane dla każdego, szczególnie kobietom, seniorom.

 

Monika Michalik-Solińska - z wykształcenia jest dyplomowaną fizjoterapeutką i wiele lat zajmowała się głównie rehabilitacją z wykorzystaniem gimnastyki. W roku 2010 uzyskała dyplom Trenera Pilates, metody uznanej za rehabilitacyjną.

Metoda ta to połączenie harmonii i precyzji, skupiająca wiele osób spragnionych świadomego, rozumnego ruchu dającego zdrowie i relaks. Praktykując pilates i jogę uświadomiła sobie, iż są idealne dla każdego, także dla kobiet w ciąży, gdyż sama stosowała je spodziewając się dziecka. Idealny, aby pozbyć się napięć i bóli kręgosłupa, pozwalający poczuć swoje ciało w szerszym wymiarze.

Pani Monika podkreśla „Obecnie staram się doskonalić swoje umiejętności uczestnicząc w szeregu szkoleń i warsztatów. Znaczna część moich działań to treningi personalne, także w języku angielskim. Całkowicie angażuję się w pracę, gdzie umysł podąża za ciałem i odwrotnie. Urozmaicam program swych zajęć o inne metody (ćwiczenia dna miednicy-Cantienica, joga hormonalna) i pozostaję wierna precyzji ruchów. Łączę poznane sposoby naturalnego wspierania organizmu jak np. praktykę ćwiczeń wspomagających produkcję hormonów czy refleksoterapię twarzy.”

Pani Monika jest osobą otwartą, empatyczną, komunikatywną i z dużym potencjałem. W wolnym czasie preferuje aktywny wypoczynek, taniec Contact Improvisation, Mahayogę, jogę hormonalną, piesze wędrówki, jazdę rowerową, Nordick Walking, a także pływanie i nurkowanie. Poza tym interesuje się dietoterapią, zdrową kuchnią z zasadami pięciu przemian, refleksoterapią, naturoterapią.