Skip to main content
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

Chi Kung

Instruktor: Tomek Eichelberger

Chi Kung (oryg pisownia Qigong), to znane od ponad 5 tys. lat starochińskie ćwiczenia zdrowotne, równoważące ciało i umysł. Kilkadziesiąt lat temu zaczął być znany na Zachodzie, a praktyka Qigong stała się dla współczesnych ludzi ogromnym potencjałem w profilaktyce zdrowotnej, terapiach wspomagających, profilaktyce i redukcji stresu.
Pobudza zdolność organizmu do samoleczenia, Badania medyczne nad skutecznością Qigong dowodzą, że pomaga on w radzeniu sobie ze stresem, przyczynia się do leczenia chronicznych chorób,usprawnia kondycję fizyczną, poprawia sprawność umysłową, zmniejsza poziom oddziaływania wielu chorób oraz niektóre z nich pozwala całkowicie wyeliminować. Jest doskonały na widoczne odwrócenie spadku sprawności fizycznej w starszym wieku. Te powolne i spokojne ćwiczenia nie wymagają specjalnej kondycji fizycznej.

Tomek Eichelberger - Od około 2 lat, prowadzi zajęcia w fundacji Bullerbyn, na obozach z Instytutem Psychoimonologii i od niedawna w  Akademii w Gruncie Ruchu. Inspiruje się też metodą Feldenkraisa, Movement Culture i codziennym życiem. Jego mistrzem jest Ron Timm.