Skip to main content
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

"Hollywoodzkie spotkanie" w Spółdzielni

Wypożyczalnia nr 140 oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Służew nad Dolinką" zapraszają na spotkanie z gwiazdą filmową prosto z Ameryki, Beatą Poźniak. Polska aktorka, reżyser filmowa i teatralna, producentka filmowa, malarka została wyróżniona przez Washington Post za nagranie najlepszego audiobooka roku w USA, dzięki czemu została nie tylko pierwszą Polką, ale pierwszą nieanglojęzyczną aktorką, które zatrudniło największe anglojęzyczne wydawnictwo literackie na świecie – Penguin Random House.

W Polsce jako aktorka zadebiutowała w serialu “Życie Kamila Kuranta”, a w USA u Olivera Stone’a w filmie ośmiokrotnie nominowanym do Oskara “JFK” grając żonę Gary’ego Oldmana.

Film eksperymentalny “All These Voices” zdobył studenckiego Oskara za najlepszy film eksperymentalny. Znana jest z seriali:

- “Kroniki Młodego Indiana Jones”,

- “Złotopolscy”,

- “Melrose Place”,

- “Szaleje za Tobą”,

- “Babylon 5”

Jest dwukrotną zdobywczynią Earphones Award za najlepszą interpretację audiobooka w USA - “Drive Your Plow Over the Bones of the Dead” Olgi Tokarczuk i “The Light in Hidden Places”

Sharon Cameron.

Jako poetka - wyróżniona przez Yale Club. Jej poezja została przetłumaczona na koreański, grecki, polski i ormiański. Swoje wiersze i obrazy wykorzystuje do filmów eksperymentalnych

jak “Cremation of Time, “Ludzie na moście” czy “Mnemosyne”.