Skip to main content
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

Konferencja na zakończenie "Akcji: Zieleń"

W dniu wczorajszym oficjalnie zakończono działania skierowane do Seniorów pod tytułem "Akcja: Zieleń".

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Służew nad Dolinką była gospodarzem konferencji. Oto jak wydarzenie relacjonuje Fundacja Alter Eko, lider projektu:

Podczas konferencji ponad 40 aktywnych seniorów miało okazję wymienić się doświadczeniami i posłuchać o zielonych działaniach realizowanych przez ich rówieśników w Warszawie. Oprócz podsumowania naszego projektu, wysłuchaliśmy: Kasi Dytrych podczas prelekcji pt. rola ogrodów w mieście, relacji p. Marii Kunicy i Mirosława Kłopotowskiego z zakładania ogrodu w "Służewiaku", a także opowieści p. Krystyny Urbańskiej nt. aktywnego życia na emeryturze i angażowania się w zielone działania. Tadeusz Rudzki zaprezentował "Model zielonej partycypacji seniorów", który już wkrótce będzie dostępny on-line. Na koniec otworzyliśmy wystawę zdjęć z naszymi Seniorami podczas realizacji "Akcji: Zieleń". Wystawa dostępna do zwiedzania w siedzibie SM "Służew nad Dolinką", ul. Mozarta 1 (V piętro). Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. Dziękujemy także SMSND za gościnność :)

Projekt "Akcja: zieleń!" został dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.