Skip to main content
Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Zamknij
Z ostatniej chwili
 

Z ogromnym bólem i smutkiem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci o. Witolda Słabiga, wieloletniego proboszcza parafii pw. św. Dominika na Służewie.

 

O. Witolda zapamiętamy jako wspaniałego duszpasterza, o wielkim sercu i głębokiej mądrości życiowej, otwartego na ludzi i świat. Jako proboszcz parafii, o. Witold był nie tylko opiekunem duchowym wiernych, ale również inicjatorem wielu cennych przedsięwzięć i wydarzeń dla całej społeczności lokalnej. Wspomnieć wypada choćby Jego niezmierne zaangażowanie w organizację corocznych Jarmarków Dominikańskich, balów charytatywnych, pomocy dla niepełnosprawnych i chorych. Wierny tradycji dominikańskiej, w swojej codziennej posłudze o. Witold wykazywał się skromnością, cierpliwością i zrozumieniem dla ludzkich problemów. 

 

O. Witold od ponad 10 lat towarzyszył także i nam w naszych codziennych sprawach i problemach. Był częstym gościem wydarzeń organizowanych przez Spółdzielnię; poświęcił wszystkie nowe budynki. Zawsze odwiedzał także Seniorów podczas spotkań świątecznych. 

 

Trudno nam będzie organizować kolejne spotkania świąteczne, już bez uśmiechu i życzliwego słowa o. Witolda, który na zawsze pozostanie w naszych sercach jako życzliwy przyjaciel Służewa nad Dolinką.

Galeria